O "kawiarence"


Wszystkie teksty opublikowane w "kawiarence"
automatycznie stają się własnością publiczną, a
autor ich nie żywi pretensji do:
- nieczytania ich,
- komentowania, jak się komu podoba,
- wykorzystywania ich wedle życzenia wykorzystującego,
- a nawet do podawania się za autora pozostawionych
w kawiarence gryzmołów, od czego piszącemu te słowa
przecie nie ubędzie, a co najwyżej go rozbawi

05 marca 2016

NA DZIEŃ KOBIET

Już teraz, bo różnie zdarzyć się może od właściciela kawiarenki, tudzież pana radcy Kracha i wszystkich niepięknych przyjaciół z okolicy, gdzie kawiarnię postawiono, w miasteczku, co to nie opodal ciżemkowskich włości się rozpostarło i wiosnę o zmiłowanie prosi, od tych wszystkich męskoosobowych postaci wysyłam na Dzień Kobiet pogodne (akurat słońce twarz swą pokazało) życzenia, tyle że te wszelkiej maści pomyślności i zdrowotności, i marzeń się spełnianie, nie będą tą razą goździkowym kwiatem (łodyżką w dół) okraszne, lecz takim oto w błękicie unurzonym przez pana Albrechta Dürera kwieciem.
Albrecht Durer - #Iris:
Poniżej z kolei młoda wenecka dama, przez pana Dürera prześlicznie sportretowana. Miałaż by ona tym storczykowym kwieciem ubogacić i tak już krasny swój wizerunek?
Albrecht Durër :  young lady of Venice 1505:
Zatem wszystkiego najpiękniejszego, drogie Panie!!!

[05.03.2015, Noisiel we Francji]

4 komentarze:

  1. W imieniu dam, kobiet zwyczajnych i małoletnich nawet za tak niezwykłe życzenia dziękuję pięknie i uśmiecham się do ich autora :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Od Pana radcy Kracha i jego Przyjaciół przyjmę te wspaniałe życzenia, a i goździka od lat nie dostałam, nie mówiąc o łodyżce w dół...Zupełnie o tej łodyżce nie pamiętałam, a ponieważ zwykle była długa i chuda, więc łatwo mogła się złamać. Zawsze w dół. Dziękuję serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Odpowiem po swojemu miłym paniom: Nie szkodzi :-)

    OdpowiedzUsuń